ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Narsizm

4 posters
YazarMesaj
Old Boy
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Old Boy

Narsizm Empty
MesajKonu: Narsizm   Narsizm Icon_minitimeÇarş. Mart 21, 2007 4:01 pm

Narsist kelimesinin aslı narcissus’tan gelir ve yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir. E tabi birde narsistler vardır ki bu insan güruhu narsist olduklarını her fırsatta dile getirmekten çekinmezler. Bu gibilere narsizmin psikolojide ’’davranış bozuklukları’’ adı altında incelendiğini söylemeniz de kâr etmez. Cümlelerinin büyük çoğunluğu 1. tekil kişiyle başlar. Narsist kimselerin en büyük sorunu kendilerini başkalarının yerine koyamamaları ve kimseyi sevememeleridir. Bu nedenle içten ve sıcak ilişkiler kuramazlar. Kendilerinden başka kimseye güvenmezler ve başka hiç kimseyi önemsemezler. Bu nedenle çevrelerindeki insanların duygusal enerjilerini tüketirler. Ben kötüyüm inancını kompanse etme amacıyla savunma mekanizması olarak ben mükemmelim söylemini sürekli kullanırlar. Bana tapıcaksın,ben süperim ben müthişim diyen ve bütün bunları derken gayet normal tavırlar sergileyen korkulası insan türüdür narsistler kısaca özetlemek gerekirse.
..HaZaL..
Moderatör
Moderatör
..HaZaL..

Narsizm Empty
MesajKonu: Geri: Narsizm   Narsizm Icon_minitimePtsi Ara. 10, 2007 2:50 am

bende cogu zaman narsist olduguma inanırım mükemmelliyetci bi yapım oldugundan herseyin en iyisini yapmaya calısırım haliyle bu dıs olmasada duygu ve düşüncelerime asık olmama neden oluyor.fakat tam bir narsistlik söz konusu deil Very Happy
bill manyaq
Uzman RockeR
Uzman RockeR
bill manyaq

Narsizm Empty
MesajKonu: Geri: Narsizm   Narsizm Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 10:21 am

HİÇ DEĞİLSE EK BİLGİ OLMUŞ OLDU SAOLUN BENDE DE ÇOK VAR ÇOK FAZLA MÜKEMMELİYETÇİ BİR YAPIYA SAHİPİMDİR ???
Bérith
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
Bérith

Narsizm Empty
MesajKonu: Geri: Narsizm   Narsizm Icon_minitimePerş. Ocak 31, 2008 8:27 pm

O kadar da mükemmelliyetçi bir yapım yok waLLa. narsist oLmadığıma sewinmeLimiyim xD
http://www.rockandhell.youneed.us

Narsizm
1 sayfadaki 1 sayfası