ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

The School of Rock

+6
thchica14
general_einstein
dark_hate
delicavir
Black
Chaitai
10 posters
YazarMesaj
Chaitai
Acemi RockeR
Acemi RockeR

The School of Rock Empty
MesajKonu: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 4:45 pm

No Vacancy adlı rock grubunda gitarist olarak çalışan Dewey Finn (Jack Black), çok çabaladığı halde bir baltaya sap olamamış uyumsuz bir müzisyendir. Rock'n'roll müziğinin gücüne tapar. Büyük sahnelere çıkıp 20 dakikalık uzun sololar atma özlemiyle yanıp tutuşan Dewey, üyesi olduğu rock grubunu 'Gruplar Yarışıyor' adlı yarışmada zafere taşımaya kesin kararlıdır. Ancak grup arkadaşları aynı fikirde olmayınca kendisini hiç beklemediği bir anda kapının önünde bulur.

Dağ gibi yığılmış borçlarıyla başbaşa kalan ve kirasını dahi ödeyemeyecek noktaya varan Dewey, çaresizlik içinde oda arkadaşı Ned'e (Mike White) telefon açar. Sonunda gönülsüzce de olsa Horace Green İlköğretim Okulunda kadrosuz öğretmenlik yapmayı kabul etmek zorunda kalır. Ancak orada da şanssızlıklar yakasını bırakmaz. Okulun sinirli ve tutucu müdiresi Rosalie Mullins'in (Joan Cusack) şahin gibi keskin bakışlarını her an üzerinde hisseder. Üstelik öğretmenlik konusunda da oldukça beceriksizdir. Beşinci sınıf öğrencilerine neyi nasıl öğretmesi gerektiğini bir türlü kestiremez. Bir gün rastlantı sonucu okul orkestrasının çalışma yaptığı odanın önünden geçerken müzik seslerine istemeden kulak misafiri olur. O anda aklına parlak bir fikir gelir. Bu genç müzisyenleri eğiterek yüksek voltajlı bir rock grubu kurmaya karar vermiştir. Ancak bunu çocukların ailelerinden ve okul müdiresinden gizli yapmak zorundadır. 'Gruplar Yarışıyor' adlı müzik yarışmasına hazırlıkların başlamasıyla birlikte hem onların hem de Dewey'in yaşamı sonsuza kadar değişecektir.

Yönetmen: Richard Linklater
Senaryo: Mike White
Görüntü Yönetmeni: Roger Stoffers
Kurgu: Sandra Adair
Müzik: AC/DC, Jack Black, Warren Fitzgerald,
Craig Wedren Mike White
Yapımcı: Scott Rudin
Yapım yılı ve ülkesi: 2003, ABD
Tür: Komedi
Süre: 108 dakika
Dağıtımcı: UIP

Oyuncular:
Jack Black
Mike White
Joan Cusack
Sarah Silverman
Black
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Black

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 8:10 pm

tanıdık gelmedi oyuncular
merak ettim bakıcam bu filme
Chaitai
Acemi RockeR
Acemi RockeR

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 8:33 pm

Ayrıca filmde Rock'ın doğuşu ve nasıl dallandığı anlatılıyor. Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkumdur değil mi!!!!

En son tarafından C.tesi Ara. 22, 2007 12:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 12:39 am

filmden yetenek fışkırıyor resmen Very Happy

çocuklar bi harika Wink
dark_hate
RockeR Aday Adayı
RockeR Aday Adayı
dark_hate

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 6:55 pm

süper bi film özellikle çocuklara soruya kimleri dinliyosunuz sayıyolar bi kaç kişiyi sonra başlıyo o saymaya motörhead led zeplin acdc çocuklar sadece boş gözlerle bakıyoo.......size burda ne öğretiyolar
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 7:50 pm

güzel filmdi gerçektenn...baş rol aynı angus young un dombili hali Very Happy:D:D
thchica14
Stajer RockeR
Stajer RockeR

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePtsi Ocak 21, 2008 6:07 pm

cokk komik bir filmm Very Happy:D
_EzMoGe_
Acemi RockeR
Acemi RockeR
_EzMoGe_

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 4:24 pm

tam olarak örnek ve tabiri cazi ise kült denilecek türden hani eğer test hazılama şansımız olsaydı kim ne kadar ii biliyor bi bakardık Very Happy bahse girerim kimse benim kadar ii bilemez bu filmi Very Happy her sahnesini eberledim beee

herkese tavsiye ederim ,çizgisini bilmeyip daha hala yolunu bulamamış olanlara özellikle !!!
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 1:58 am

_EzMoGe_ demiş ki:
tam olarak örnek ve tabiri cazi ise kült denilecek türden hani eğer test hazılama şansımız olsaydı kim ne kadar ii biliyor bi bakardık Very Happy bahse girerim kimse benim kadar ii bilemez bu filmi Very Happy her sahnesini eberledim beee

herkese tavsiye ederim ,çizgisini bilmeyip daha hala yolunu bulamamış olanlara özellikle !!!

filmi 1hafta önce kardeşime izlettim...

bu sabah uyandığımda filmi tekrar izlediğini gördüm Very Happy hatta smoke on the water'ın tablarını gösterdim çalmaya başladı...

sanırım büyük bi gelişme gösteriyo Laughing
dark_hate
RockeR Aday Adayı
RockeR Aday Adayı
dark_hate

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 1:07 pm

keşke benimde ablam olsaydı zamanında izletseydi izledik ama geç izledik
Bérith
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
Bérith

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePaz Şub. 10, 2008 1:38 am

Çok güzeL bi fiLm izLeyeLi çok oldu ama Very Happy
http://www.rockandhell.youneed.us
nemesis
Stajer RockeR
Stajer RockeR
nemesis

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePtsi Şub. 11, 2008 3:14 pm

yarışmayı kazandıkları şarkıya bitmiştim.hala dinlerim süpeerdi.
tmqoliqimmm
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
tmqoliqimmm

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimePtsi Şub. 11, 2008 3:59 pm

anlattıklarınıza göre kesinlikle izlemem gerekecek galiba Very Happy
dark_hate
RockeR Aday Adayı
RockeR Aday Adayı
dark_hate

The School of Rock Empty
MesajKonu: Geri: The School of Rock   The School of Rock Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 6:51 pm

nemesis demiş ki:
yarışmayı kazandıkları şarkıya bitmiştim.hala dinlerim süpeerdi.
çocukların yarışmadaki şarkılarını söylüyosan yarışmayı kazanamadılar ama tekrar sahneye çağrılıp söyledikleri şarkı bir acdc şarkısı

The School of Rock
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rock Balboa
» ROCK (onu anlamak )
» Heavy Metal ve Rock N Roll !!!