ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FIKRALARINIZ

4 posters
YazarMesaj
angeLdust
Süper Moderatör
Süper Moderatör
angeLdust

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 8:01 pm

Fıkralarımızı burada yayınlayalım Wink

angelgirlduygu demiş ki:
Amerikalılar yeni bir uçak geliştirmişler. Ve bu uçağı denemek icin
Arabistan'a götürürler. Bir arap pilotunu uçağa bindirirler ve uçak havalanır. Arap pilotu uçağı kullanırken 4 motordan biri patlar. Göstergelerde "Don't panic.This is American technology" yazısı görülür. Pilot rahatlar. Daha sonra bir motor daha patlar ve göstergede aynı yazı görülür. Biraz sonra iki motor aynı anda patlar ve hiç motor kalmayınca arap pilot panikler. Tam bu esnada göstergelerde "Don't panic.This is American technology" yazısı görülür ve uçak kendi kendine rahat bir şekilde yere iner. Araplar şaşırır ve kendileride böyle bir uçak yapmaya karar verirler.Yaptıkları uçağı Amerikalılara denetmek için bir Amerikan pilotunu uçağa bindirirler. Uçak kalktıktan birkaç dakika sonra bir motor patlar. Gostergelerde "Don't panic.This is Arabic technology" yazısı görülür. Birkaç dakika sonra 2. Motorun patlamasıyla aynı yazı göstergede görününce pilot "Ulan bizim uçağın aynısını taklit etmişler. Ne taklitçi adam yav bunlar" dedikten sonra kalan 2 motorda patlayınca uçağın kendiliğinden yere ineceğini düsünen pilot gostergede şu yazıyı görür. "Don't panic.This is Arabic technology. Please repead after me; Eshedu enla ilahe illallah, ve eshedu..."
http://www.myspace.com/miss_korn
angelgirlduygu
Stajer RockeR
Stajer RockeR
angelgirlduygu

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 2:58 pm

Seellllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaam Uy sevgili uşağım Alahın selamı tabidir. Mektubumu çok yavaş yazayrum.Çünküm biliurum ki senun okuma yazman zayıftur. Benden sual edersen, allahume şükirler olsinki eyuyum da. yen bir iş buldum. Emrumda 1500 e yakun adam vardur. Hepiside sessuz sedasuz kendi hallerinde . Ne iş pulduğumi soraysan, mezarluk pekçusi oldum da. Bacın Emine bir uşak doğuracak daha erkekmidur, kizmudur pelli değil, haçan o yüzden sağa dayimi oldun yoğsam, tezyemi oldin söyleyemiyrum. Sağa kötü bir havadisüm vardir. Pahriyede askerlik yapan 10 uşağuda kaybettuk.Pindukları denizalti bozulmiş. Motoru durmiş. Aşağı inup itekleyup motoru çalişturmak istemişler.Temel emicende dükkan açtu.oda 30 alduğuni 25 e verir.sürümden kazaniyormuş, öyle dedu.Bizim köye findukçuların Temeli muhtar seçtuk, akulu uşak da. Geçen gün hepumuzu zelzeleye karşi aşi etturdu.Senin küçüğün Engun. Çok akillu uşak çıktı geçen gün tepeye çıkmış elinde bir ip sallayu duriyi. Uy aşağım ne edeysun orda dedum. Oda hava durumuna bakayrum dedi.Çektum onu akşam karşuma Anlat bakalum şu hava turumunu işunu dedum. Anlattu. Meğer ip sallanınca havanin rüzgarlı olduğuni, ip islanincada yavmurli olduğuni anlaymiş, Çok akillu uşak ha. Sen o yaşta o kadar akillu değildun da. Senin gönderdiğun resmi alduk. Pir yanunda alman bir heruf, pir yanunda alman karisu ortada sen iyiki resmin arkasına ORTADAKİ PENUM diye yazmişsun yoksam seni tanıyamiyacaktuk. Yaa işte böyle uşağım Memlecetten sağa pol pol havadis Yeni havadisler olursa yazarum. Bak Hüdaya emanet ol. BABAN TEMEL
angelgirlduygu
Stajer RockeR
Stajer RockeR
angelgirlduygu

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 3:03 pm

Temel, New York'taki gökdelenlerden birinin 53. katında çalışırken aniden ayağı kaymış ve aşağı doğru uçmaya başlamış... 52, 51, 50, 49, 48... Katları yıldırım hızıyla geçen Temel 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2... Ve 1'inci kata geldiğinde kafasından şimşek gibi şu düşünceler geçmiş:
- Sağa çok şükür Tanrum, haburaya kadar sağ sağlim celduk... Birinci kattan düşsen de nasil olsa pişeycukler olmaz.
angelgirlduygu
Stajer RockeR
Stajer RockeR
angelgirlduygu

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 3:06 pm

Otobusle Giderken, Bolu Dagi'nda Verilen Molada Hemen Tuvalete
Kosturdu Korkunc Sıkışmıstı. şansina Bos Kabin Bulup Kendini Oraya Atti...
Tam Oturmustu Ki Yan Kabinden Bir Ses "merhaba" Dedi Adam Saskin "merhaba" Diye Cevap Verdi Ses Devam Etti:

--- Nasilsin?

Ilk Defa Basina Boyle Bir Sey Geliyordu... Yine Saskin Saskin
Yanitladi:

--- Sagol Iyiyim. Sen Nasilsin?

Ses Sordu:

--- Ne Yapiyorsun?

Bir An Tereddut Gecirdi. Adam Onun Tuvalette Oldugunu Bildigi Icin
Mutlaka Ne Yaptigini Da Biliyordu. Baska Birsey Anlatmak Istedi Ve "ben" Dedi

---istanbul'dan Ankara'ya Gidiyorum. Sen Nereye Gidiyorsun?

Adamin Sonraki Cumlesi Bu Muhabbeti Sona Erdirdi.

--- Hayatim, Telefonu Kapatiyorum. Yandaki Tuvalette Bir Gerizekali
Var. Sana Sordugum Sorulara Yanit Verip Duruyor. Ben Seni Sonra Ararim.
angelgirlduygu
Stajer RockeR
Stajer RockeR
angelgirlduygu

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeC.tesi Ocak 19, 2008 3:13 pm

Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Irakli kahvede
oturmus cay iciyorlar.

Amerikali cayini bitirince bardagi havaya
firlatmis, silahini cikarip bardaga ates edip
parcalamis:
- "Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz
Amerika'da ayni bardakla iki kere cay icmeyiz"

Ingiliz de bunun üzerine cayini bitirip bardagi
havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parçalamis:
- "Bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam
icin o kadar cok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki
kere cay içmeyiz"
Bunun üzerine Irakli da çayini bitirmis, bardagi
havaya firlatmis, silahini çekip Amerikali ve
Ingilizi vurup oldürmüs:
-"Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar
cok var ki, biz ayni adamlarla oturup iki kere cay
icmeyiz..."
~th_selin~
Uzman RockeR
Uzman RockeR
~th_selin~

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimePtsi Ocak 21, 2008 7:45 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy gerçekten çok omik okumanızı rica ediyorum.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Bir dönem bir genel müdür yardımcılığı yapmış birisi anlatıyor:

"Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel kalem müdürü yardımcısıyım.. Bayrama 10 gün var.. Benim müdür hastalandı.. Ben ise işe gireli 2 hafta olmus, olmamış.

Genel Müdür bey beni çağırttı:
- Tebrik kartları hazır mı?.. Şaşırdım:
- Anlamadım! Hangi kartlar efendim?

- Aman evladim, Şükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartları şimdiye kadar hazır olmalıydı.. Tüh tüh.. Eyvah...

- Çabuk hemen hazırlayıverin.
- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin kartı nasıl yazacağım?

Genel müdür bey, bütün kartları çini mürekkebiyle ve en güzel yazımla yazmamı istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere şu sekilde yazacaktım:

"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"

1.000 tanesi de üst makamdakilere olacaktı ve onlarda da şu ifade yer alacaktı:
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim." Sabaha kadar 3 bin kart, düşünebiliyor musunuz?!?..

Ne yapalım? Çaresiz mecburen kolları sıvadım ve başladım öncelikli 2000 karta:

"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"
...

1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yazıyorum, yazıyorum bitmiyor!.. Nasıl sıkıntı bastı bir bilseniz!... 738, 918..

2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmişim. Öyle işkence çekiyorum ki, ekmek parası olmasa bırakıp kaçacağım. Sıra 2000. karta geldiğinde şafak söküyordu. Ben de bitmişim ama önümde hala yığınla kart duruyor!

Şimdi de 1.000 tane de üst makamlara yazılması gerekenler var. 4. Paket sigarayla birlikte "Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim"e başladım..

Boyuna yazıyorum, göz kapaklarim iyice ağırlaştı, takoz koysam gene de kapanacak.

209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama artık kalemi parmaklarımın arasında tutamaz oldum. Ben kaleme değil, kalem bana hakim:

"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
...

Ve bir müddet sonra gerisini nasıl yazmışım hiç hatırlamıyorum:

"Niyaz ederim başarılı günler sizinle eşinizin bayramını kutlarken.."

"Kutlarken eşinizin bayramını saygıyla sıhhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim.."

“Sizin, niyazi ile eşiniz birlikte bayramınızı sıhhat dilerim, tebrikle beraber.”

"Niyazi ile birlikte sizin ve eşinizin bayramını kutlarken ayrıca sıhhatle ederim.."

"Önce bayramınızı başarılı eder, sonra eşinizle Niyazi'ye tebrikli günler dilerim.."

"Sizin de eşinizin de Niyazi'nin de bayramını saygıyla eder, sıhhatli tebrik dilerim.."

“Bayramınız niyazi ile sıhhat bulsun, eşiniz ile birlikte tebrik olsun”

"Sıhhatli eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, Niyazi'ye başarılar diler aynı zamanda ederim.."

"Bayramınıza etmeden önce eşinizi saygıyla kutlar Niyazi'nin gözlerinden öperim.."

"Sizin de, eşinizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, geçmisini de bayramını beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."

"Önce niyazi bayramı tebrik etsin, yok öyle yağma, ben size ve eşinize sıhhat dilerim sonra"

“Bayram günü eşiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”

“Niyazi bey bayram günü eşiniz ile birlikte sizi sıhhat ile tebrik etsin”

“Tebrik ederim niyaziyi, eşiniz ile birlikte sizin bayram sabahı sıhhatinizi dilemiş”

Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanağı bir halde kartları yetiştirdim.. Genel müdür bir-ikisine şöyle bir baktı: "Aferin" dedi.

"Güzel yazmışsın. Hemen postalayın!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..

3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da tahmin ettiğiniz gibi bendenizi postaladılar!..
~th_selin~
Uzman RockeR
Uzman RockeR
~th_selin~

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimePaz Mart 23, 2008 5:23 pm

CENNETE 2 KADIN....
1- selam, benim adım wanda.
2- selam, benimkide slyvia, sen nasıl öldün?
1- donarak öldüm.
2- ne kadar korkunç.
1- yok o kadar kötü değildi, soğuktan titremem geçince ısınmaya
başladım ve uyku bastı, sonunda huzur dolu bir ölüm.
2- peki sen nasıl öldün?
1- ağır bir kalp krizi geçirdim. kocamın beni aldattığını sandım,
onu iş üstünde yakalamak için eve erken geldim, fakat evde tek başına
televizyon seyreder halde buldum.
2- sonra ne oldu?
1- kesinlikle evde başka bir kadının olduğundan emindim, bütün evi aramaya başladım. çatıyı, yatakların altını ama her yeri aradım fakat
bulamadım. ama aşırı yorulmuştum, kalp krizi geçirdim ve öldüm.
2- keşke derin dondurucuya baksaydın, şu anda
ikimiz de yaşıyor
olacaktık...
Very Happy Very Happy Very Happy
tmqoliqimmm
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
tmqoliqimmm

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 7:31 pm

çok hoşmuş yaa 2. olan th_selin cimmm cnm benimm..bende birşey yazayım ama komikmi bilemiycem:D:D bu gün olan bir olay bu ama biz yarılıyoduk gülmektennn...

şimdi bugün ebru-kaan-merve-mert-ben bide tuuba dışarıya gittik şimdi bu kaan ile ebru sevgili kaan ebruyu kıskandırmayı acayip derecede sever ebruda tabi çok kıskanç bu kaan hadi ben kalkıyım dedi bizde nereye fln gözkırptı bize tabi biz hemen çaktık ebruya bakarak ortamın havası bozuldu dedi sevgilim bekler vsvs.. ebru kıpkırmızı oldu nereye yaa diye bi bağırdı kaana kaan da deediki cennette hurilerim beni bekler dedi ebru bu lafın altında kalırmı ayağa fırladı eşyalarını topladı çekip gidiyodu kaan sordu sen nereye diye unutmuşum beni de nurilerim bekliyodu dedi ama biz bi gülüyoz ondan sonra selin çıktı gidiyo bu mal kaanda peşinden gidiyim derken bi çakıldı yere selin ağlamaya başladı ama nasıl ağlıyo kaan düştü diye inanamassınız o anda kaanın eski sevgilisi geldi allahımmm kavga çıktı ve ebru kaanı olduğu yerde bıraktı yandaki havuza itti ama allahtan düşmedi süperdi yaa
~th_selin~
Uzman RockeR
Uzman RockeR
~th_selin~

FIKRALARINIZ Empty
MesajKonu: Geri: FIKRALARINIZ   FIKRALARINIZ Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 11:31 pm

beğenmene sevindim Very Happy Ben de orada olmak isterdim Smile adaşım da varmış zaten Razz
neyse bir tane daha koyuyorum..

Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilir ki ?" Doktor "Dünden beri sizi arıyorum ama telefonunuzu daha yeni düşürebildim."

Laughing Very Happy Laughing Very Happy

FIKRALARINIZ
1 sayfadaki 1 sayfası