ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TÜRBAN...

+5
thms.snm
delicavir
dark_hate
mat_rock
mysteryg
9 posters
YazarMesaj
mysteryg
Yeni Üye
Yeni Üye
mysteryg

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeC.tesi Şub. 09, 2008 9:55 pm

Yaa sizce bu türban kabuL ediLmeLimiydi.. Bence ediLmemeLiydi.Bu türban takanLar Atatürk'e Laf atıyoLar neymis Atatürkü bu kadar önemsemicekmişiz...O zmn bu türban takan üniversiteLiLer neden okuyoLar okumasınLar okumayı da bu üLkeye Atatürk okumayı öqretti.Madem Atatürke Laf ediyoLar o zmn üniversite de ne işLeri var.. Evet şimdi sizin yorumLarınız...!
mat_rock
Acemi RockeR
Acemi RockeR
mat_rock

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeÇarş. Şub. 13, 2008 4:59 pm

onların hiçbiri dinini gerçekten bilmeyen insanlar sadece okulda türban takmamak günah olmazki kaldıki islam dinin ilk vahiyi 'oku' dur. eğer sen islam dini iiçin bu kadar önemli olan okumayı türban için bırakıyosan veyada ortama uyum sağlamayıp karıştırıyosan asıl o zman günahtırr hem okumayı çok siteyen biri peruk takar yine girer. bide bu artık dini bir sembol olmaktan çıktı siyasi bir sembol oldu bu yüzden türban kesinlikle kabul edilmemeliydi çünkü üniversiteden sonra kamuyada gricek sonra şeriatçi olup çıkcaz Atatürk'ün kemikleri sızlıyodur şimdi Mad
mysteryg
Yeni Üye
Yeni Üye
mysteryg

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 10:32 pm

Ewt mat_rock sana tamamıyLa katıLıyorum qerCektende Atatürk'ün kemikLeri sızLıyodur...
dark_hate
RockeR Aday Adayı
RockeR Aday Adayı
dark_hate

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeSalı Şub. 19, 2008 2:31 pm

tek sorun türbanmış gibi haftalarca konuştular sadece üni. serbest olucak diolar bunun ne kadar saçma olduğunu anlamak için çok şey bilmek gerekmiyo sadece tek bişey bilseniz yeter türbanlı öğrencilerden hukuk okuyan kişiler staj zmanında türbanlarını çıkarmaları gerek tekrar bi sorun çıkacak bu sferde kamuda serbet olsun denilcek hepsini bir kenara bırakalım daha önemli sorunlarımız var sürekli şirketlerimiz satılıyor iş arayan insanlarımız var yoksuluk sınırında yaşayan milletimizin tek sorunu türban gibi göstermeleri komik
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeÇarş. Şub. 20, 2008 12:27 am

türbandan daha büyük sorunlarımız var..

ilgiyi bu yönde toplamak için yapılan saçmalıklar...
thms.snm
Acemi RockeR
Acemi RockeR
thms.snm

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 12:20 pm

İsLam'da simgecilik yok zaten. Türban Takarak Türkiye'yi dier ülkelere sanki türban türkiye'nin simgesiymiş gibi gösteriyorlar. Geçen gün bir kanalda konuşan birisi wardı.. Milletvekilleri olsun bakanlar olsun herkezz Arabistan'a gidiolarmış. Gerek tatil için gerekse başka şeyler için. Arabistan'dan bize ne yarar var. diyodu Adam hakLı ben şimdiye kadar hiç bilmiorum onların bize bir faydası olduğunu. Ama bakanLar haLa oraya gidip birşeyler görüp bize de uygulatmayı pek sevmişler anlaşılan. AKP'nin şimdiye kadar hiçbir modernleşme hareketini görmedim. Anca çocuk parkı ve yol yapabiliyorlar.. Ama Atatürk bize bu ülkeyi parkLarla dolsun diye bırakmadı bu ülkeyi daha modern ve çağdaş bir düzeye getirmemiz için bıraktı.. Ve türban tek sorun deil. Her yer özelleşiyor.
TürklLerin eLinde yakında hiçbirşey kaLmayacak.. Dier üLkeLerin şirketLerinde çalışcaz iLeride.. Bence bu kadar sorun warken sadece türbana takmak çok yanlış. OnLar işLerine geLeni yapıolar sadece..
BunLarı gördükçe ve birşey yapamadıkça gerçekten çok üzülüorum ama şimdilik yapılcak birşey yok maalesf..
BuRçE
Master RockeR
Master RockeR
BuRçE

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 1:11 pm

thms.snm demiş ki:
İsLam'da simgecilik yok zaten. Türban Takarak Türkiye'yi dier ülkelere sanki türban türkiye'nin simgesiymiş gibi gösteriyorlar. Geçen gün bir kanalda konuşan birisi wardı.. Milletvekilleri olsun bakanlar olsun herkezz Arabistan'a gidiolarmış. Gerek tatil için gerekse başka şeyler için. Arabistan'dan bize ne yarar var. diyodu Adam hakLı ben şimdiye kadar hiç bilmiorum onların bize bir faydası olduğunu. Ama bakanLar haLa oraya gidip birşeyler görüp bize de uygulatmayı pek sevmişler anlaşılan. AKP'nin şimdiye kadar hiçbir modernleşme hareketini görmedim. Anca çocuk parkı ve yol yapabiliyorlar.. Ama Atatürk bize bu ülkeyi parkLarla dolsun diye bırakmadı bu ülkeyi daha modern ve çağdaş bir düzeye getirmemiz için bıraktı.. Ve türban tek sorun deil. Her yer özelleşiyor.
TürklLerin eLinde yakında hiçbirşey kaLmayacak.. Dier üLkeLerin şirketLerinde çalışcaz iLeride.. Bence bu kadar sorun warken sadece türbana takmak çok yanlış. OnLar işLerine geLeni yapıolar sadece..
BunLarı gördükçe ve birşey yapamadıkça gerçekten çok üzülüorum ama şimdilik yapılcak birşey yok maalesf..

Çookkk HaKLIsıN YürÜ bEE Kİm TUtaR SEni..Bu kadar sorun varken devletimizin türban sorunuyla uğraşması çokkk yanlış..
d-shn
Yeni Üye
Yeni Üye
d-shn

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 1:38 pm

aslında bütün insanların istediği gibi giyinmeye hakkı var ama bence türban kabul edilmemeli diğer avrupa ülkelerinde türbanın serbest ama o ülkedeki türban takanlar laikliği tehdit etmiyor ama bizim ülkemizde türban ingiliz mandasını kabul etseydik daha iyi olurdu gibi şeyler söylüyüorlar çünkü ingilterede türban serbest ama şöyle bir durum var bu ülkeye din özgürlüğü getiren kişi atatürk hem klise hem cami var ülkemizde ingilterede türban serbest ama bakın bakalım bir tane cami görebiliyormusunuz
..HaZaL..
Moderatör
Moderatör
..HaZaL..

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 9:45 am

türbandan daha büyük sorunlarımız var mesela yakında ayasofya gibi bi cok tarihi yapımıza giremeyecegimizi kaçınız biliyor?adamlar türbanı alttan sorup baska yasaları kabul ettirdiler ve bu beni gercekten cok üzüo..ki birde kadının biri cıkmış atatürkü sevmiyorum humeyniyi seviyorum diyebiliyor.işte bukaadar özgür bi milletiz biz.kadının biri nefretini kusuyor bu ülke için kendini paralayan insana atamıza ama o nedense kanada vatandası oluyor birden...anlayamayacagım anlamıyorumda anlamakta istemiyorum artık..ne büyük cesaret yahu bunların yaptıkları..yakında satıcak toprakta kalmayacak..
Bérith
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
Bérith

TÜRBAN... Empty
MesajKonu: Geri: TÜRBAN...   TÜRBAN... Icon_minitimePtsi Tem. 28, 2008 3:18 am

..HaZaL.. demiş ki:
türbandan daha büyük sorunlarımız var mesela yakında ayasofya gibi bi cok tarihi yapımıza giremeyecegimizi kaçınız biliyor?adamlar türbanı alttan sorup baska yasaları kabul ettirdiler ve bu beni gercekten cok üzüo..ki birde kadının biri cıkmış atatürkü sevmiyorum humeyniyi seviyorum diyebiliyor.işte bukaadar özgür bi milletiz biz.kadının biri nefretini kusuyor bu ülke için kendini paralayan insana atamıza ama o nedense kanada vatandası oluyor birden...anlayamayacagım anlamıyorumda anlamakta istemiyorum artık..ne büyük cesaret yahu bunların yaptıkları..yakında satıcak toprakta kalmayacak..

Yıllarlık tarihimizin yavaşça gömülmekte ve silinmekte olduğunun farkındayım.. Ayasofya'nında satılacağını biliyorum.. Hatta ki Ayasofya'daki Atatürk büstü de kaldırılacakmışş..Ha ben burda bas bas bağırmışım ha sen hangimizi dinler devlet.. Kaçımız hipnotizma olmamış ki.. Millet uyuyor farkıda değil.. Sonumuz hayrola..
http://www.rockandhell.youneed.us

TÜRBAN...
1 sayfadaki 1 sayfası