ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Reenkarnasyon

+10
chorr
theROCKula
Black
oracuLar
Amy_Lee
zelis_1905
general_einstein
ToolFan
Aslı
Old Boy
14 posters
YazarMesaj
Old Boy
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Old Boy

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Mart 21, 2007 4:02 pm

Reenkarnasyon, -yani bir insanın öldükten sonra başka bir bedenle dünyaya tekrar geldiği- inancı Hint dinlerinde çok köklü olarak yerleşmiştir.

Ruhun bir bedenden ötekine geçtiği inancı doğdu. Böylece ölümden sonra devamlı var olma, ruhun bedenden ayrı olduğu fikri gelişmiş oldu. Bu inanışa göre, ruh kendi derecesi içinde yüksek veya alçak olarak doğar. İnsan yaptıklarına göre hayvan, bitki, insan veya tanrı şeklinde doğar. (Buna göre insan kendi kaderinin mimarıdır.) Bu doğuş, bir sebep sonuç ilişkisi içinde gerçekleşir.Sonraki hayatta mutlu olmak, doğru harekete bağlıdır. Her şahıs, işlerinden sorumludur. Ölümden korkmaya gerek yoktur. Devamlı yeniden doğuşlarla insan, arzularına ulaşır, devamlı bir tatmin elde eder.

Görüldüğü gibi, Karma'da ahiret inancı yoktur; bunun yerine sürekli ölüp, tekrar dünya hayatında aynı ruhla, fakat yeni bir bedenle dirilme inancı vardır. Ancak bu, Allah'ın Kuran'da bildirdikleri ile çelişen, batıl ve sapkın bir inançtır.

Bu felsefede dikkat çeken bir başka sapkın inanç ise, insanın bir ilah olarak da doğabileceğine inanılmasıdır. Bu, tarih boyunca inanılan en batıl ve gerçek dışı iddiadır.
Aslı
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Aslı

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 1:14 pm

inanmıorum
çok saçma buluyorum hatta
ToolFan
Moderatör
Moderatör
ToolFan

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 11:42 pm

evet zate dinede aykırı bildiğim kadarıyla
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 11:46 pm

hmmm..bu konu tv de de çok tartışıldı...denk gelmiştim birine...ufak bi çocuk bi kadına senni eşinimi diyo..herşeyi biliyor...sadece adamın bildiği bişey soruyolar...çocuk onu da biliyo..sonra kocam diye inanıyo kadın..adamın biri de..israilde hi. ibranice bilmediği halde..yerel halkın lehçesiyle ibranice konuşuyo..valla bana kalırsa parayla yapmışlardır bunu..programda ne yapcaığını şaşırdı Very Happy..reankaryasyon...için kuran da bazı şeyler vardı hatırlayamıyorum :S:S
zelis_1905
Stajer RockeR
Stajer RockeR
zelis_1905

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 11:50 pm

ben de pek warlığına inanmam ama bazen öle anlar oluyo ki sanki ben bu anı bi kere daha yaşamıştım diorum yine de saçma cyclops
Amy_Lee
Stajer RockeR
Stajer RockeR
Amy_Lee

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 6:19 pm

öyle diyosan o deja-vu oluyo Very Happy bence saçmalık filmlerden öteye gitmez bu iş Smile
oracuLar
RockeR Adayı
RockeR Adayı
oracuLar

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeCuma Ara. 21, 2007 11:16 am

general_einstein demiş ki:
hmmm..bu konu tv de de çok tartışıldı...denk gelmiştim birine...ufak bi çocuk bi kadına senni eşinimi diyo..herşeyi biliyor...sadece adamın bildiği bişey soruyolar...çocuk onu da biliyo..sonra kocam diye inanıyo kadın..adamın biri de..israilde hi. ibranice bilmediği halde..yerel halkın lehçesiyle ibranice konuşuyo..valla bana kalırsa parayla yapmışlardır bunu..programda ne yapcaığını şaşırdı Very Happy..reankaryasyon...için kuran da bazı şeyler vardı hatırlayamıyorum :S:S

TeLevizyonda bu konu hakkında yapıLanLar saçmaLığında ötesinde zaten! En fazLa bu kadar beLLi oLabiLir bunun sadece bir oyuNdan ibaret oLduğu..Resmen oyaLıyorLar insanLarı...
Black
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Black

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeCuma Ocak 04, 2008 11:56 am

Amy_Lee demiş ki:
öyle diyosan o deja-vu oluyo Very Happy bence saçmalık filmlerden öteye gitmez bu iş Smile
bence saçmalık değil ama açıklamaları işi saçma gösteriyo
theROCKula
Yeni Üye
Yeni Üye
theROCKula

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Ocak 09, 2008 7:31 pm

inanmıorum bana saçma ve komik gelio
Black
Acemi RockeR
Acemi RockeR
Black

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeC.tesi Ocak 12, 2008 11:07 pm

ama neden? yani ne duydunda bu kadar önyargılısın?
chorr
Stajer RockeR
Stajer RockeR
chorr

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 6:29 pm

İnanmam ama ahiret inancıyla çelişiyor.Biraz garip bir konu
shaq
Üst Düzey RockeR
Üst Düzey RockeR
shaq

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimePerş. Ocak 31, 2008 3:19 pm

saçmalık artı islam dinin de böyle bi şeyin olmacığı sözü geçiyor
Bérith
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
Bérith

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimePerş. Ocak 31, 2008 5:22 pm

Bence saçmaLıktanda öte artık.. BöyLe bişi kesinLikLe oLmaz diye düşünüyorum
http://www.rockandhell.youneed.us
ScHrei_89
Yeni Üye
Yeni Üye
ScHrei_89

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeÇarş. Mart 05, 2008 5:39 pm

Büshram demiş ki:
aynen katılıyorum...
BuRçE
Master RockeR
Master RockeR
BuRçE

Reenkarnasyon Empty
MesajKonu: Geri: Reenkarnasyon   Reenkarnasyon Icon_minitimeCuma Mayıs 16, 2008 9:21 am

Bérith demiş ki:

aynen katılıyorum...

Reenkarnasyon
1 sayfadaki 1 sayfası