ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ROCK (onu anlamak )

+13
mat_rock
tmqoliqimmm
Bérith
_EzMoGe_
shaq
Tommania
the_poison
thchica14
Ekşili Jelibon
pis jadi
delicavir
Dimebag
general_einstein
17 posters
YazarMesaj
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

ROCK (onu anlamak ) Empty
MesajKonu: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePaz Ocak 13, 2008 2:56 am

evet arkadaşlar...bu müzik için tüm yorumlarınızı bekliyorum...

rock hakkındaki düşünceleriniz...

rocknroll neydi ne oldu? şimdi ki durumu ile geçmişte ki durumu ne??
bu müziği icra eden eski gruplarla yeni gruplar arasında ki fark ne?
insanlar neden öcü gibi bakıyorlar?
bu müzikte ne buluyorsunuz? felsefesi nedir(size göre)?

kısacası ROCK hakkında herşey...

illa ki bişeyler karlıcaksınız çünkü bu siteye başka müzik insanı gelmiyor...ha düşünceniz ya da yorumunuz yoksa boş yere üye olmuşsundur zaten....

bekliyorum...
Dimebag
Süper RockeR
Süper RockeR
Dimebag

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePaz Ocak 13, 2008 4:00 am

rocknroll neydi ne oldu? şimdi ki durumu ile geçmişte ki durumu ne??
Rock'n'roll 1950 ciwarında çıkan bi müzik türüdür, daha sonradan sadece rock olarak tanınmıştır ..Şunuda unutmayalım ki ! 1997’de 8 milyon satan Elvis albümlerinin satışıyla ilgili bir açıklamadan..“Pek çok kişi farkında değil ama Elvis hala yaşayan bir çok şarkıcıdan daha fazla satış yapıyor.''

bu müziği icra eden eski gruplarla yeni gruplar arasında ki fark ne?

Bu soruya gelince önceden imkanlar çok geniş deildi insanlar elinde olanlarla yetinmek zorundalardı we o zamanlarda elbet daha zordu iyi bir müzik yapmak..We en önemlisi insanlar yaptığı müziğe gerçekten değer weriyorlardı şimdi ise böyle olduğunu pek sanmıyorum..yeni çıkan gruplarda bu emeği pek fazla göremiyorum 2 söz yazıp elinde gitar tutabilen her insan rockcıyım metalciyim die sokakta gezebiliyor..Bu yüzden benim tercihim eskicilerdir..

bu müzikte ne buluyorsunuz? felsefesi nedir(size göre)?

Müzik ruhun gıdasıdır..Fakat kendimi bu türde daha özgür hissediyorum..

insanlar neden öcü gibi bakıyorlar?

sanırım 3. sınıf ülke olmamız herşeyi açıklar ..
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 12:58 am

yobazların sayesinde Rock müzik ayaklar altına alınıyo..

özgür bir ülkede yaşıyoruz...ama saygı yok...
pis jadi
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
pis jadi

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 2:37 pm

bence her muzık turu guzel yanı ne olursa olsun zevkler tartısılamaz ama rock bence cokk ayrı bı muzık turu cunku bece ole bı muzık turunee her nedemek ıstıyorsan ıcınden ne gelıyorsa onu dha ii yansıtabılıyorsun;)
Ekşili Jelibon
Stajer RockeR
Stajer RockeR
Ekşili Jelibon

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePtsi Ocak 14, 2008 8:47 pm

Bence rock müzik fikir,duygu ve düşünceleri topluma en etkileyici, en sert ve en gerçekçi, en özgün anlatmanın yollarından biridir. Çünkü bence rock müzikte asıl amaç müzik gibi insanlara zarar vermeyen bir yolla istenen fikrin veya duyguyu duyurmaktır.

En son tarafından Çarş. Ocak 16, 2008 6:40 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pis jadi
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
pis jadi

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeÇarş. Ocak 16, 2008 12:55 pm

Ekşili Jelibon demiş ki:
Bence rock müzik fikir,duygu ve düşünceleri topluma en etkileyici ve en gerçekçi, en özgün anlatmanın yollarından biridir. Çünkü bence rock müzikte asıl amaç müzik gibi insanlara zarar vermeyen bir yolla istenen fikrin veya duyguyu duyurmaktır.
Wink

cok guzel dmısın
thchica14
Stajer RockeR
Stajer RockeR

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePerş. Ocak 17, 2008 4:12 pm

rockk duyuncaaa kendimden geciorummyawww :-)

her hissetimi cikara biliomm
the_poison
Yeni Üye
Yeni Üye
the_poison

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePerş. Ocak 17, 2008 10:44 pm

Rock müzik gerçekten çok yanlış anlaşılıyor...

Rock müziği dinleyince bile insan kendinden geçiyor..

Ama bazı geri kafalılar yüzünden yanlış anlaşılıyor..Örneğin kuru gürültü kafamı sallıyacağıma başka bişey yaparım vs vs vs..

Eline gitar alıp çalan çoğu kişi manyak gibi adlandırılıyor ve bunun sonucu da rock müziğe dokunuyor..

Böyle düşünenlere gerçekten çok acıyorum...
Tommania
Stajer RockeR
Stajer RockeR
Tommania

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeCuma Ocak 18, 2008 12:02 am

the_poison a katılıroumm bazıı insanlar için rockk satanist gözüyle bkılıyor we sinir oluorum
shaq
Üst Düzey RockeR
Üst Düzey RockeR
shaq

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePerş. Ocak 31, 2008 3:39 am

rock olmadan bir dk olmaz benim için rock her şeyim hayatımın anlamı o olmadan asla:D
_EzMoGe_
Acemi RockeR
Acemi RockeR
_EzMoGe_

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Şub. 02, 2008 4:11 pm

slm einstein naber dostum acemi dönemimi bitirdiğim ve şu bi haftada evimde olduğum süre (8 şubat) içinde neler oldu neler bitti bilmiyorum ama kuzenimden duyduklarım beni pek de umutlandırmadı
eminim site adminleri ve yöneticileri de farklındalardır ki site amacından farklı bişr çizgide ilerliyor yada en azından benim fikrim nedenini is onlar benden daha ii biliyorlar ...
adamım ii bi konu be insanları takılan kişileri bilmek adına açılmış güzel bi konu ben bu sayfaya bişey yazmicam çünkü istemiyorum neden istemiyorum yazılanların bir ikisi dışında kalanlar sadece laf kalabalığı rock müziğin günümüzdeki anlatım şeklili de tanımıda yorumlanışıda farklı
denildiği gibi zamanında insanların imkanı yoktu ve kısıtlı ikanlara sahipti bu nedenle müziklerine dört elle sarılarak sadece "sevdikleri" müziği icra ediyorlardı şimdi ne oldu müzik tam bir pişyasaya dönüştü insanlar amcı dışına çıkıp hayatın kurulu olduğu şeye "para" ya yöneldiler tabi amaç bu oluncada bütün cürretkar girişimler bu yönce oldu sözler değişti müziğin armonisi melodisi tınısı kısaca benliği değişti...

bana şimdiki nesilin sadece müzik yapmak için müziğe odaklandığını söylesin hangi grupta bu görüş düşnce var ... tarz denilen görünüş kalktı sizin sertlik dediğiniz melodinin yerine daha hafif bir tını geldi şimdilere
anlatmak işstediklerimi anlatabiliyormuyum bilmiyorum
ama
ben hala 60 larda 70 lerde yaşıyorum en fazla 80 lere çıkıyor oralarda yüzüyorum sonra geri dönüyorum
neden mi
ondan sonrası karanlık çünkü ...
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Şub. 02, 2008 5:02 pm

_EzMoGe_ demiş ki:
slm einstein naber dostum acemi dönemimi bitirdiğim ve şu bi haftada evimde olduğum süre (8 şubat) içinde neler oldu neler bitti bilmiyorum ama kuzenimden duyduklarım beni pek de umutlandırmadı
eminim site adminleri ve yöneticileri de farklındalardır ki site amacından farklı bişr çizgide ilerliyor yada en azından benim fikrim nedenini is onlar benden daha ii biliyorlar ...
adamım ii bi konu be insanları takılan kişileri bilmek adına açılmış güzel bi konu ben bu sayfaya bişey yazmicam çünkü istemiyorum neden istemiyorum yazılanların bir ikisi dışında kalanlar sadece laf kalabalığı rock müziğin günümüzdeki anlatım şeklili de tanımıda yorumlanışıda farklı
denildiği gibi zamanında insanların imkanı yoktu ve kısıtlı ikanlara sahipti bu nedenle müziklerine dört elle sarılarak sadece "sevdikleri" müziği icra ediyorlardı şimdi ne oldu müzik tam bir pişyasaya dönüştü insanlar amcı dışına çıkıp hayatın kurulu olduğu şeye "para" ya yöneldiler tabi amaç bu oluncada bütün cürretkar girişimler bu yönce oldu sözler değişti müziğin armonisi melodisi tınısı kısaca benliği değişti...

bana şimdiki nesilin sadece müzik yapmak için müziğe odaklandığını söylesin hangi grupta bu görüş düşnce var ... tarz denilen görünüş kalktı sizin sertlik dediğiniz melodinin yerine daha hafif bir tını geldi şimdilere
anlatmak işstediklerimi anlatabiliyormuyum bilmiyorum
ama
ben hala 60 larda 70 lerde yaşıyorum en fazla 80 lere çıkıyor oralarda yüzüyorum sonra geri dönüyorum
neden mi
ondan sonrası karanlık çünkü ...

Güzel dile getirmişsin ezmoge.. Karamsar gördüm seni çünkü durum onu gösteriyor. Birşey ler olurda RockNRoll u ölmekten kurtarırız. Bu arada sanada hayırlı teskereler çok bekletme bizi Smile
Bérith
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
Bérith

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Şub. 02, 2008 6:26 pm

Rock kimi zaman kişiyi rahatlatan içindekileri dışa vurmasına yardımcı bir araçtır...Kimin zamansa içindeki ateşi söndürmesine bir yardımcıdır..Herkesin dediği gibi eskiden elimizde pek bir imkan yoktu.İnsnlar yaptıkları işi özenerek ,ilgi göstererek we sewerek yapıyordu.. O zamanlar asıl müzik wardı asıl değer.. Şimdi ise haklımız rock'u diğer müziklerle bir tutuyor..İki gitar sesi duydumu bu rock diyo.. Etrafta bn rock dnliyorum diye dolaşıyor.. Yada bir grup görüyor bakıyo üyeleri hoş güzel onları dinlemeye başlıyor..Asıl işte bu yanılgı bizi asıl öz mü öz rocktan uzaklaştırıyor..
Şimdi eline gitar alan bn rockçıyım diye dolaşıyo .. Yada rock dnleyenler we bu işi icraa edenlere öcü gözüyle bakılıyor.. Giyinimleri weya yaşayış tarzları insanlara sıradışı geliyor we dnleyenlerle dlga geçenlere bile rastlanıyor..

Yada metal müzik.. İnmsanlar bunu dnleyeceğime intihar ederim diyor yada tencere tawa müziği gibi yakıştırmalar yapılıyor.. Fakat bu tamamen müziğe karşı yapılan bir harekettir... Fakat ne yazık ki çok yazık günümüzde bçyle düşünenler çok fazla.. Bu yzden bazılarının dediği gibi eski zamanların müzikleri çok daha kaliteli we güzeldi.. En azından piyasa değillerdi...
http://www.rockandhell.youneed.us
tmqoliqimmm
Kurmay RockeR
Kurmay RockeR
tmqoliqimmm

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeSalı Şub. 12, 2008 10:51 pm

Rock rahatlatan içindekileri dışa vurmasına yardımcı bir müziktir vee müzik tarzı harikaa lol!
mat_rock
Acemi RockeR
Acemi RockeR
mat_rock

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeÇarş. Şub. 20, 2008 4:36 pm

rock bana dünyada sadece aşkın olmadığını ve insanların özgürlüklerinin ve barışlarının ne kadar önemli olduğunu anlatan bi müzik... ama ülkemizde arkadaşlarımızın dediği giibi rockçılara satansit veya zibidi serseri gözüyle baklıyo bi kaç manyağın yaptığı hareketler malesef herkese maal oluyo bide insanlar bi kere yanlış bişey görünce hep o aklında kalıyo sen sonra ne kadar iyi şey yaparsan yap o aklındakiler gitmiyo halbuki Türkiye adına konuşacak olursak Barış Manço tüm dünyayı gezmiş çinde bütün salona Türk bayrağı sallatmış bi insan ve diğer ülkelerdede bizi en iyi temsil eden insan ama insanlar bunu görmüyo umarım bigün at gözlüklerini çıkarırlar ve biraz daha geniş bakarlar...
BuRçE
Master RockeR
Master RockeR
BuRçE

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 10:37 pm

RoCk müzik insanın duygularını depreştiriyo...insanı başka dünyalara götürüyo...Ama Rock müziğe satanist gözüyle bakıyolar..ve bende buna SİNİR OLUYORUM..sırf ROCK müzik dinliyorum diye adım sataniste çıktı..ROck müzik satanistlik değildir..insanın istediği özgürce yapabileceğini anladığı an ROCK müzik dinlediği andır..
_EzMoGe_
Acemi RockeR
Acemi RockeR
_EzMoGe_

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Nis. 26, 2008 11:33 am

sizi gidi emo lar şiitttt rock müziği pop gibi algılayıp da ruhunun içine eden katleden insanlar defolun gidin yada öyle olsanız bile siteye biraz uygun davranıp kahrolası avatarlarınızı atın çöplüğe sert bi hareket istoruz nurda yumuşamak değil amacımız
pentargam ın yada diğer bi değişle murat abinin değişyle

POPÇULAR dışarııııı..
BuRçE
Master RockeR
Master RockeR
BuRçE

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Nis. 26, 2008 2:07 pm

_EzMoGe_ demiş ki:
sizi gidi emo lar şiitttt rock müziği pop gibi algılayıp da ruhunun içine eden katleden insanlar defolun gidin yada öyle olsanız bile siteye biraz uygun davranıp kahrolası avatarlarınızı atın çöplüğe sert bi hareket istoruz nurda yumuşamak değil amacımız
pentargam ın yada diğer bi değişle murat abinin değişyle

POPÇULAR dışarııııı..

BU SÖZLER BANAMI ACABA????????

En son BuRçE tarafından C.tesi Nis. 26, 2008 5:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Diplomat
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeC.tesi Nis. 26, 2008 4:32 pm

Rock Müzigi Anlamak .. Gayet Yerinde Bir Konu

Deginmek Gerekirse ;

Bir Kere Rock Müzigi Anlamak İcin Önceleri Gibi Tarihini,Yapılabilirligini Araştırmaya Gerek Yok ( Bu Dönemde )Neden Derseniz ? Rock Müzigin Gerektirdigi Kabiliyetleri Kendilerinde Bulan Herkes Bu Donemde Rock Müzik Yapıyor .. Kötü Bir Durum Degil Bence .. Aksine İyi Hem Yeni Sesler Ortaya Çıkıyor .. Hemde Rock Müzigin Kitlesi Artıyor ..

Madem Bu Kadar Kolay Madem Eskisi Gibi Zor Degil Bende Deniyeyim de Diyebilirsiniz .. Ama Bende Yapayım Derken İki Defa Düşünmenizi İsterim .. Çünkü Yaparken Ya Rock Müzigi Geliştireceksiniz Ya Da Batıracaksınız .. Bu Yüzden İstatistik Ve Görünüse Aldanarak Degil İsteyerek Baslamalı İnsan Bu İşe .. Eger İsteyerek Başlanırsa Rock Müzik O İstegin Etkisi İle Kendini Gösterir Ve O Kişi Ya Da Grup Ve Yahutta İstegi İle Dinleyen Bir Dinleyici İçin Anlaşılır Bir Hal Alır..

Birde Dış Baskılar Var Tabii .. Yok Satanistlik Vs.Bu Konuda Tek Kelime Edebilirim .. Kişi Kendini Nasıl Tanımlıyorsa Öyledir .. Onun Haricinde Başkaları Satanist Demiş Bunlar Boş ..

Ve Şunuda Söyeleyeyim Kendi Adıma Dünyadaki En Orijinal Müzik Rock Müziktir Diyorum ..
Herseyın O Anda Olup Bitmesi Gercegi de Orijinalliginin Kanıtıdır Bence ..
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePtsi Mayıs 26, 2008 4:10 pm

bence rock müzik artık bu dönemde eskiye göre daha zor yapılıyo ..

piyasada okadar çok grup varki hangisi gerçekten bu işe emek veriyo anlamak zorlaşıyo ..

herkesten farklı olduğunu ortaya koymak zordur .. ki başaranları görüyoruz ne büyük adamlar !
HeLL-M
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 1:58 am

Rock müzik Amaç değil , araç olmaya başladı artık... !

Farklı olcam diye yırtınan Rock müziğe atıyor kendini.
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimePerş. Mayıs 29, 2008 9:37 am

HeLL-M demiş ki:
Rock müzik Amaç değil , araç olmaya başladı artık... !

Farklı olcam diye yırtınan Rock müziğe atıyor kendini.

müzikteki farktan bahsediyoruz burda .

ortamında fark yaratmak isteyenleri görüyoruz zaten !
nemesis
Stajer RockeR
Stajer RockeR
nemesis

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 1:34 pm

diğer müziklerden farklı olarak rock müzik;
bir duruş,bir çizgi,bir yaşam tarzının müzikle birleşimidir.
Diğer müzikler sadece hoş vakit geçirmek duygusal durumu tamamlamak için yapılırken rock müzik yaşamın her anını içine alır.hayattır yani...
_EzMoGe_
Acemi RockeR
Acemi RockeR
_EzMoGe_

MesajKonu: Geri: ROCK (onu anlamak )   ROCK (onu anlamak ) Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 8:58 pm

dehehe
görüyorum ki sitenin belli kısımlarını örümcek ağları sarmış Smile kimse ddokunmuyo Smile
çünkü kimsenin yorumu yok çünkü bilen yok artık sitenin durumunu ddaha ii gözlemleyebiliyorum çünkü siteye ilk kayıt yaptırdığım zamanda olduğu gibi tarz kalıcıdır tarzan ölümlü Smile
tarzan vari takılanlar ölüyor işte bir bir sitede bölece terk edilmeye yüz tutuo sakın yanlış anlaşılmasın ama saadece burda değil bu konu müzik olduu zaman bahsedilecek eyler kısıtlı olmaya başladı farklı yorum yok adrtıkk...
hep aynı şeyler var söyleniyor çünkü birinin bildiğini aynı kişi biliyor ve bilgisi onun kini geçmiyor anlatmak istediklerimi tıpkı şimdi anlatamadfığım gibi her neyse
arkadaşlar madem rock yapmak isteyenler için sölüyorum hoş ssohbet ve ii vakit geçirmek için ben rbarışarockta olcam beklerim

ROCK (onu anlamak )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rock Balboa
» The School of Rock
» Heavy Metal ve Rock N Roll !!!