ONLINE ŞEHİR PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Heavy Metal ve Rock N Roll !!!

4 posters
YazarMesaj
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Empty
MesajKonu: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeSalı Ocak 22, 2008 5:18 pm

Evet arkadaşlar...biliyorum hepinizin bu konu hakkında bir çok düşüncesi var..İstediğimse bunları sert hareketçilerle paylaşmanız...

Heavy Metal ve RocknRoll un tanımını yapmak kolay değil ve benimde haddim değil Smile

bu türe insanlar hep ön yargılı yaklaştı ben dahil..sonradan ne kadar güzel bir tür olduğunu ve daha doğrusu gerçek müzik ve derin bi felsefesi olduğunu anladım...bu müziğin özünde enerji, başkaldırı, özgürlük yatar...bunun kökeni blues a kadar dayanıyor tabi ki...blues un nasıl doğduğunu hepimiz az çok biliyoruz...bunlar sadece benim düşüncelerim...doğal olarak sizin düşüncelerinize de merak ediyorum...

Arkadaşlar Heavy Metali yoketmeye çalışıyorlar...ve RocknRoll u da aynı şekilde..bizim yapmamız gereken bunlara sahip çıkmak, emtivi denen şeyin gruplarını dinleyip prim vermemek..özünde heavy metali ve gerçek rocknroll ruhu barındıran grup çok çok az(örn; Primal Fear)...bu ruhsuz grupların şarkıları da çok şey ifade etmiyor..bildikleri tek şey şarkılarında ne kadar çok f..k kullanırlarsa o kadar çok dinlenmeleri..(örn; özünde enerji, eğlence olan müziğin içine bunalımı soktular adına da doom metal, gothic metal dediler...)ne yazik ki müziği müzik için yapmıyorlar..yeni çıkan gruplar sadece birbirlerinin kopyaları mesela; nu metal grupları(o da ayrı bi saçmalık).. bunun sorumlusu da emtivi ve aynı kafadaki diğer şebelekler....

Ama bilmeliler ki RocknRoll ölmeyecek...öldüremeyecekler...uyanın artık insanlar..bu müziğin size ne anlatmak istediğini öğrenin ve safınızı seçin !!!

Bunlar sadece kendi fikirlerimdir..Sinirlenmemi maruz görünüz...Hepinize Saygılar...

Stay ROCK !!!

En son tarafından Perş. Ocak 24, 2008 3:56 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

MesajKonu: Geri: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeSalı Ocak 22, 2008 5:20 pm

delicavir demiş ki:
sitedekilere yaşları itibariyle fazla yüklenmek istemem..

çünkü benim kardeşimde henüz müziğin ne anlama geldiğini bilmeyen topluluğun içinde...

bunu biz onlara anlatırsak gerçeği görceklerine inanıyorum...

zaten bi ''iron maiden'' bi ''mötley crue'' dinlediklerinde farkı anlayabileceklerdir...

müzik (rock'n roll, heavy..) bi yaşam tarzıdır...kendini müziğinle öyle bi özdeşleştirmelisin ki gerçekten bu işi yapabilesin..

yeni jenerasyon gruplar bu işi para ve şöhret için yapıyor sanki..yanılıyormuyum?
general_einstein
Uzman RockeR
Uzman RockeR
general_einstein

MesajKonu: Geri: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeSalı Ocak 22, 2008 5:31 pm

tabi ki öyle mervecim..ben bu işi müziği sevdiğim için yapıyorum diyen kaç grup var ki???

ha seversin ama sevdiğin için icra etmezde para için, şan şöhret için yapıyor..
bir çok örneği var bunun..azami 5 sene kadar yaşayabiliyorlar kanımca...hangisinin albümü 48 milyon satabilir..
delicavir
Moderatör
Moderatör
delicavir

MesajKonu: Geri: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeSalı Ocak 22, 2008 6:40 pm

Tokio Hotel'e de laf gidicek burdan ama gerçekten müzikten anlayan insan farkeder sadece bunu..

kim şöhret ve para , kim zevk için müzik yapıyor..

dinleyicide çok etkili burda...tipine bakarak bi adamın müziğini dinleyemezsin ki....
_EzMoGe_
Acemi RockeR
Acemi RockeR
_EzMoGe_

MesajKonu: Geri: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeC.tesi Şub. 02, 2008 4:47 pm

bi yorum ama sağlam bi yorum yapmak isterdim bu konuda einstein gibi kusmak isterdim içimdekileri ama ne yazıkki nette ki sürem bitti fakat yazacağım bi şeyler tabiki okuyupta cittiye alan ve farklı yönelimlere gitmeye çalışanlar olursa yoksa bu yazı burada sadece okunmak için kalacaktır...

zaten yazdıklarımızın ne kadarı cittiyetle okunuyorki ? okunsa bile bahsettiğimiz grupları youtube yada her ne ise bakıp takip eden birileri oluyormu ki ???
hiiiç sanmıyorum çünkü alışmış kudurmuştan beterdir derler atalarımız ...

onun için boşuna diip gegiştiriyorum kendi kendime
kusura bakmayın ...
nemesis
Stajer RockeR
Stajer RockeR
nemesis

MesajKonu: Geri: Heavy Metal ve Rock N Roll !!!   Heavy Metal ve Rock N Roll !!! Icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 1:07 pm

delicavir demiş ki:
Tokio Hotel'e de laf gidicek burdan ama gerçekten müzikten anlayan insan farkeder sadece bunu..

kim şöhret ve para , kim zevk için müzik yapıyor..

dinleyicide çok etkili burda...tipine bakarak bi adamın müziğini dinleyemezsin ki....
işi tücarete dökenler zamanla fıtınada kayboluyor zaten.bu işi hissederk,sevdiğinden ve yaptığı müzikte kendini bulanlar hala dinleniyor...

Heavy Metal ve Rock N Roll !!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ROCK (onu anlamak )
» Rock Balboa
» The School of Rock